Slovensko
Slovensko je nám kulturně nejblíže z našich sousedních zemí. Není se čemu divit, když ještě nedávno jsme byli jeden stát. Příroda a především hory, jsou ale odlišné. Dlouhé otevřené hřebeny ideální na přechody nebo rozeklané skalnaté štíty čekající na horolezce? V našich článcích vám ukážeme, jak přejít Malou a Velkou Fatru, Nízké Tatry nebo jak poznat Vysoké Tatry, nejmenší velehory na světě.
… Nejnovější články …
- Výstup na Gerlachovský štít – nejvyšší hora SlovenskaGerlachovský štít je nejvyšší hora Slovenska a celého Karpatského oblouku. Leží v Tatranském národním parku mimo značené turistické stezky, takže je možné sem jít pouze s průvodcem. My jsme ale zvolili způsob, jakým se tady dá legálně dostat skoro zdarma. Přečtěte si, jak jsme zvládli výstup na Gerlachovský štít, při kterém nás potkalo několik adrenalinových momentů.
- Vysoké Tatry – tipy na nejkrásnější túryNejvyšší pohoří Slovenska a Polska nabízí spoustu možností pro zimní i letní aktivity. Na své si zde přijdou zkušení horolezci, ale i naprostí začátečníci, kteří sem přijeli za relaxem a procházením se. V tomto článku vám ukážeme, jak nejlépe poznat Vysoké Tatry z našeho pohledu, tedy levně a s pořádnou turistikou. Samozřejmě nebudou chybět tipy na ubytování, něco k ochutnání a praktické rady.
- Jánošíkové diery a Rozsutce – výlet na Malou Fatru v létě i ziměChtěli byste nějaký tip na fajn výlet, klidně i s dětmi? Vydejte se na Slovensko. Přečtěte si o tom, jak poznat Malou Fatru a Jánošíkové diery, které rozhodně nesmíte minout! Pokud vás tyto hory lákají a chcete během jednoho dne zažít to nejlepší z nich, pak je pro vás tento článek ideální.
- Přechod Roháčů aneb jak se nám „nepovedlo“ přejít Západní TatryPodzimní Roháče jsou nádherné. Sice už není takové teplo, ale tráva má krásně žlutou barvu a obrysy všech hor jsou jasně vyrýsované. S nadšením pozorujem Vysoké Tatry, na druhé straně Nízké a Velkou Fatru, od které nás dělí „moře“. Čeká nás přechod rozeklaného hřebene od Baníkova přes Tri kopy. Samozřejmostí jsou praktické rady a tipy ohledně trasy, nocování i dobírání vody.
- Dobrodružná Velká Fatra a západní část Nízkých TaterVelká Fatra se od roku 2002 řadí mezi národní parky. Protože je toto místo nedotčené člověkem, je tu velmi divoko. Večer vám kolem hlav létají dravci a po ránu se můžete setkat s majestátními jeleny. Kdo by si takové místo nechal ujít. Oproti tomu se Nízké Tatry můžou chlubit nádhernými výhledy, otevřenou hřebenovkou s příjemným zázemím a nejvyšším vrcholem Ďumbier, který má 2043 m. Vydejte se s námi na přechod Velké Fatry a Nízkých Tater. Kromě našich zážitků se dovíte i spoustu praktických informací.
- Malá Fatra aneb náš druhý přechodPohoří Malá Fatra je pro nás nejbližším slovenským národním parkem. Z Ostravy jste tu autem za cca 2 hod. Krásné horské louky, rozeklané štíty anebo hluboké soutěsky, to vše nabízí toto „malé“ pohoří. Přečtěte si, jak jsme během tří dnů zvládli přechod Malé Fatry. Kromě našich zážitků se dovíte i spoustu praktických informací o trase, nocování i dobírání vody.
- Přechod Nízkých Tater aneb naše poprvéByl červenec roku 2015. Kdo by řekl, že už je to pět let co jsme se poprvé odhodlali sami vyrazit na přechod hor do Nízkých Tater. Pro Míšu to byla naprostá premiéra, za to Kuba už za sebou pár přechodů měl. Tentokrát to, ale bylo jiné, neboť jsme se museli spoléhat pouze sami na sebe. Přečtěte si náš článek o přechodu Nízkých Tater. Kromě našich zážitků se dovíte i spoustu praktických informací o trase, nocování i stravování.